Thursday, March 30, 2023

Keqpërdorën seksualisht të miturën – dhjetë persona privohen nga liria

Hetimet për keqpërdorim seksual dhe përgatitje të...

Kryeprokurori Joveski s’jep detaje për mbikëqyrjen e Korridoreve 8 dhe 10-D

Kryeprokurori Lubomir Joveski nuk jep detaje lidhur...

Sulmohet fizikisht një i mitur nga Sellca.

Dyzet e dy vjeçari A.S. nga Sellca...

Arrestohet një person nga Saraji, u kap me 26 pako heroinë

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një 55-vjeçar nga Saraji. Tek i njëjti policia ka gjetur 26 pako me heroinë.

“Me datë 25.01.2023 në ora 11:35, në zonën e Karposhit, zyrtarë policorë nga Njësiti policor për intervenim pranë SPB-Shkup, e kanë privuar nga liria për shkak se te i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar 26 pako me heroinë”, thonë nga MPB.