Thursday, March 30, 2023

Keqpërdorën seksualisht të miturën – dhjetë persona privohen nga liria

Hetimet për keqpërdorim seksual dhe përgatitje të...

Kryeprokurori Joveski s’jep detaje për mbikëqyrjen e Korridoreve 8 dhe 10-D

Kryeprokurori Lubomir Joveski nuk jep detaje lidhur...

Sulmohet fizikisht një i mitur nga Sellca.

Dyzet e dy vjeçari A.S. nga Sellca...

Mot me vranësira dhe i ftohtë

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshme dhe i ftohtë, pasdite me vranësirë pjesërisht të zvogëluar. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -8 deri në -2 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 1 deri në 9 gradë Celsius.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme me erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperndimor. Temperatura minimale do të bie deri në -3 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 5 gradë Celsius.

Edhe në ditët në vijim vijon periudha e motit me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë. Të martëm lokalisht do të bie borë e lehtë dhe do të fryjë erë e përforcuar veriore. Të mërkurën do të ketë zvogëlim të vranësirave, ndërsa nga e enjtja sërish do të ketë reshje të dobëta, kryesisht të dëborës.