Wednesday, March 29, 2023

Ibraimi: “Fronti për Europë”, bllokon shtrirjen ruse në Maqedoninë e Veriut

“Fronti për Europë” nëse shfrytëzohet mirë nga...

Ekspozitë e vizatimeve fëmijërore nga karvani “Kuvendi për qytetarët”

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së...

Moti sot kryesisht me diell

Moti sot do të jetë kryeissht me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryejë erë në drejtim perëndimor, informon Zhurnal.

Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje të përkohshme të borës.

Temperatura minimale do të lëvizë nga -6 deri në 0 ndërsa maksimalja nga 5 deri në 12 gradë.

Në Shkup do të kemi mot me diell. Gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut dhe borës.

Temperatura minimale do të zbresë në minus 2 ndërsa maksimalja deri në 10 gradë.