Wednesday, March 29, 2023

Ibraimi: “Fronti për Europë”, bllokon shtrirjen ruse në Maqedoninë e Veriut

“Fronti për Europë” nëse shfrytëzohet mirë nga...

Ekspozitë e vizatimeve fëmijërore nga karvani “Kuvendi për qytetarët”

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së...

Parashikimi i motit për sot

Në mëngjes moti do të jetë me reshje të dobëta lokale të dëborës, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 3 deri në 10 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe periudha me diell, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë.