Friday, March 31, 2023

Pendarovski priti presidenten hungareze me një qen sharri (Video)

Presidenti Pendarovski sot e ka mirëpritur homologen e tij nga Hungaria Katalin Novak, me një qen sharri.

Novak po qëndron për vizitë pune në Maqedoni ndërsa sot realizoi takim me presidentin tonë, Stevo Pendarovski.

“Me rekomandim nga Armata, së fundmi mora një përforcim në kabinetin tim. Ju prezantoj simbolin e traditës tonë maqedonase, qenin e sharrit, tre muajshin Rok-un”, tha Pendarovski.

Novak pritet të takohet sot edhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi, si dhe me kryeministrin Dimitar Kovaçevski.