Thursday, March 30, 2023

Sulmohet fizikisht një i mitur nga Sellca.

Dyzet e dy vjeçari A.S. nga Sellca...

Dënim me kusht për biznesmenin që e pranoi fajin në lëndën “Perandoria”.

Biznesmeni Zoranço Mitrovski, i ulur në bankën...

Shtatë vjeçari nxirret nga rrënojat i gjallë pas shtatë orëve

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.8 goditi Turqinë qendrore dhe Sirinë veriperëndimore herët këtë mëngjes, duke shkaktuar vdekjen e më shumë se 500 njerëzve dhe duke plagosur qindra të tjerë pasi ndërtesat u shembën në të gjithë rajonin.
Një fëmijë shtatë vjeçar, i cili mbeti i plagosur nga tërmeti, u shpëtua nga një ndërtesë e shembur në qytetin turk të Dijarbakırit, pasi ishte nën rrënoja për shtatë orë. /SHENJA/