Monday, December 11, 2023

Arrestohen dy persona në Tetovë për zhvatje të parave nga një person tjetër

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka arrestuar 33-vjeçarin Z.D. nga Reçica e Madhe dhe 60-vjeçarin J.A. nga fshati Pirok i Tetovës pasi të njëjtit dyshohen se kanë zhvatur 18.630 euro nga një person, të cilin e kanë shantazhuar se do t’i publikojnë fotografi kompromituese.

“Sipas raportit, Z.D. në disa raste ka organizuar dërgimin e parave përmes J.A., një shofer taksie. Përkatësisht, ai e ka telefonuar viktimën dhe i ka thënë që paratë t’ia dorëzojë J.A., i cili më pas ia ka dorëzuar”.

“E njëjta gjë është bërë edhe dje, kur të dy janë kapur nga efektivët e policisë teksa po dorëzonin paratë. Z.D. është ndaluar në stacion dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

Artikulli paraprakMomenti kur trupat e Kosovës mbërrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga vullnetarët turq.