Thursday, March 30, 2023

Keqpërdorën seksualisht të miturën – dhjetë persona privohen nga liria

Hetimet për keqpërdorim seksual dhe përgatitje të...

Kryeprokurori Joveski s’jep detaje për mbikëqyrjen e Korridoreve 8 dhe 10-D

Kryeprokurori Lubomir Joveski nuk jep detaje lidhur...

Sulmohet fizikisht një i mitur nga Sellca.

Dyzet e dy vjeçari A.S. nga Sellca...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mëngjes do të jetë shumë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior, me e theksuar përgjatë Vardarit.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -12 deri në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej -3 deri në 4 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në -6, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 2 gradë Celsiusë.