Thursday, March 30, 2023

A do të lëviz Greqia drejt njohjes së Kosovës?

Nikos Dendias në vizitën e tij të...

Horoskopi për datën 30 mars

Vendet e largëta kanë një tërheqje të...

Shkup, MPB-ja regjistron 169 shkelje në komunikacion

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

 Moti në mëngjes do të jetë shumë i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -13 deri në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 2 deri në 8 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, në mëngjes shumë i ftohtë, gjatë ditës kryesisht me diell dhe erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë.