Wednesday, March 29, 2023

Ibraimi: “Fronti për Europë”, bllokon shtrirjen ruse në Maqedoninë e Veriut

“Fronti për Europë” nëse shfrytëzohet mirë nga...

Ekspozitë e vizatimeve fëmijërore nga karvani “Kuvendi për qytetarët”

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së...

Barcelona triumfon ndaj Villarrealit dhe “blindon”kreun

Barcelona vazhdon me fitore në La Liga. Lideri aktual mposhti 1:0 skuadrën e Villarreal. Ndeshja u konkretizua me lojë të mirë nga të dy skuadrat.  Megjithatë më kërkues ishin Barcelona. Ata gjetën golin në minutën e 18’ të ndeshjes. Pas asistimit nga Robert Lewandowski shënoi ylli i ekipit, Pedri. Villarreal kishin rastet e tyre, por Marc Andre Ter Stegen nuk lejoi që ta tundin rrjetën e tij. Me këtë fitore Barça qëndron në vendin e parë me 56 pikë, kurse Villarreal ka 31 pikë në pozitën e tetë.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/player/html/joZxYh7JbCuFm?popup=fromblocked&autoplay=1