Thursday, March 30, 2023

A do të lëviz Greqia drejt njohjes së Kosovës?

Nikos Dendias në vizitën e tij të...

Horoskopi për datën 30 mars

Vendet e largëta kanë një tërheqje të...

Shkup, MPB-ja regjistron 169 shkelje në komunikacion

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton...

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior, posaçërisht përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -7 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 8 deri në 14 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 11 gradë Celsiusë.