Thursday, March 30, 2023

A do të lëviz Greqia drejt njohjes së Kosovës?

Nikos Dendias në vizitën e tij të...

Horoskopi për datën 30 mars

Vendet e largëta kanë një tërheqje të...

Shkup, MPB-ja regjistron 169 shkelje në komunikacion

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton...

Moti me diell, temperatura deri 22 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri 3, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 14 deri 22 gradë.

Në Shkup mot me diell dhe me erë të lehtë. Temperatura minimale do të bie deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri n 19 gradë Celsiusë.

Sinoptikët paralajmërojnë periudhë të motit stabil dhe relativisht të ngrohtë. Deri të mërkurën moti do të jetë me diell, ndërsa nga e enjtja do të ketë rritje të vranësirave dhe do të fillojë të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor.