Wednesday, March 29, 2023

Ibraimi: “Fronti për Europë”, bllokon shtrirjen ruse në Maqedoninë e Veriut

“Fronti për Europë” nëse shfrytëzohet mirë nga...

Ekspozitë e vizatimeve fëmijërore nga karvani “Kuvendi për qytetarët”

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së...

Është regjistruar tërmet në Maqedoni

Një tërmet me magnitudë 2.8 ballë sipas shkallës lokale Rihter është ndjerë në Maqedoni, njofton Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të shkencave matematiko-natyrore në Shkup. Tërmeti është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 01:27, transmeton Portalb.mk.

Epiqendra e tërmetit ishte në Kërçovë, 64 kilometra në jugperëndim të Shkupit.

Tërmeti është ndjerë në Kërçovë dhe rrethinë dhe ka qenë me intensitet të shkallës III-IV sipas shkallës makrosizmike evropiane.