Wednesday, March 29, 2023

Ibraimi: “Fronti për Europë”, bllokon shtrirjen ruse në Maqedoninë e Veriut

“Fronti për Europë” nëse shfrytëzohet mirë nga...

Ekspozitë e vizatimeve fëmijërore nga karvani “Kuvendi për qytetarët”

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së...

Sulmoi fizikisht nënën e tij, arrestohet nga policia

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë njofton se mbrëmë ka privuar nga liria 27 vjeçarin Xh.A. i cili akuzohet se gjatë muajit të fundit ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij. Policia punon në zbardhjen e rastit.

“Mbrëmë (21-shkurt) rreth orës 20:30, zyrtarët policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar kanë privuar nga liria 27-vjeçarin Xh.A. nga Gostivari, për shkak të dyshimit se gjatë muajit të fundit në shtëpinë e tyre familjare në Gostivar ka sulmuar fizikisht nënën e tij. Ai është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe pas dokumentimit të rastit kundër tij do të përgatitet parashtresë përkatëse”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë./Alsat.mk