Saturday, December 2, 2023

Parashikimi i motit në Maqedoni

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu në Maqedoni.

Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 18 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm me vranësira dhe reshje të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.