Thursday, March 30, 2023

A do të lëviz Greqia drejt njohjes së Kosovës?

Nikos Dendias në vizitën e tij të...

Horoskopi për datën 30 mars

Vendet e largëta kanë një tërheqje të...

Shkup, MPB-ja regjistron 169 shkelje në komunikacion

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton...

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu, vende vende reshjet do të jenë të rrëmbyeshme. Reshjet do të vazhdojnë edhe në orët e mbrëmjes. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, pasdite dhe në orët e mbrëmjes me reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 3 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë.