Thursday, March 30, 2023

A do të lëviz Greqia drejt njohjes së Kosovës?

Nikos Dendias në vizitën e tij të...

Horoskopi për datën 30 mars

Vendet e largëta kanë një tërheqje të...

Shkup, MPB-ja regjistron 169 shkelje në komunikacion

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton...

Takimi Kosovë-Serbi në Shkup, Grubi: Përkrahje në gjetjen e një zgjidhje me Serbinë!

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i ftuar në emisonin Click Plus në Tv21, ka komentuar ngjarjen e sotme të takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Grubi nga ky emission inkurajoi Kurtin dhe shprehu përkrahje për politikat e tij në gjetjen e një zgjidhje me Serbinë me njohje reciproke.

“I inkuranoi kryeministrin Kurti dhe i them se të gjithë ne e mbështesim në përpjekjen për të arritur marrëveshje bilaterale me Serbinë, që ka për qëllim vetëm njohjen reciproke”, u shpreh Grubi.