Monday, September 25, 2023

Arrestohet 23 vjeçari, organizoi lojëra të fatit kundër ligjit

Të martën rreth orës 11:50 minuta në rrugën “Vidoja Smilevski-Bato” në Tetovë, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë kanë arrestuar personin L.T. (23) nga Treboshi i Tetovës.

Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “Organizimi i lojërave të fatit pa licencë, përkatësisht pa leje nga organi kompetent”, i dënueshëm sipas nenit 156 të Ligjit për lojërat e fatit dhe lojërat argëtuese. Pak më vonë, gjatë kontrollit me urdhër të gjykatës në shtëpinë e tij, i është gjetur dhe konfiskuar një kompjuter laptop, i cili përdorej për menaxhimin e klientëve dhe plotësimin e kredive, si dhe një sasi të caktuar parash. Rasti po zbardhet dhe dokumentohet dhe ndaj L.T. do të përgatitet një parashtresë përkatëse.