Thursday, March 30, 2023

A do të lëviz Greqia drejt njohjes së Kosovës?

Nikos Dendias në vizitën e tij të...

Horoskopi për datën 30 mars

Vendet e largëta kanë një tërheqje të...

Shkup, MPB-ja regjistron 169 shkelje në komunikacion

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton...

Arrestohet një hajdut në Shkup, gjërat e vjedhura i kthehen pronares

 Nëpunësit policorë  nga Stacioni Policor Qendër, dje në ora 18:05 në Shkup, ka privuar nga liria F.R.(49) nga Republika e Kosovës. Ai dyshohet se rreth orës 17:30 në një qendër tregtare në zonën e Qendrës, ka kryer vjedhje, me çka  nga xhepi i B.B.(25) nga Republika e Turqisë, me banim në Shkup, ka marrë gjëra personale.

“Gjërat e vjedhura janë gjetur dhe i janë kthyer pronares, ndërsa personi është ndaluar në stacionin policor. Pas dokumentimit të plotë të rastit, në koordinim me prokurorin publik ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës, njoftoi sot MPB-ja.