Thursday, March 30, 2023

Sulmohet fizikisht një i mitur nga Sellca.

Dyzet e dy vjeçari A.S. nga Sellca...

Dënim me kusht për biznesmenin që e pranoi fajin në lëndën “Perandoria”.

Biznesmeni Zoranço Mitrovski, i ulur në bankën...

Bie sistemi, pritje të gjata në vendkalimin kufitar Tabanoc

Fundjava siç duket sërish ka shkaktuar probleme për hyrje dhe dalje nga Maqedonia e Veriut në pikën kufitare Tabanoc.

Në redaksinë e Klan M, qytetarët ankohen se pritje të gjata dhe kolona të mëdha veturash janë duke pritur për hyrje në Maqedoninë e Veriut më shumë se nga një orë.

Siç mëson Klan M, arsyeja është se ka rënë sistemi në kufi dhe kjo e bën të ngadalsohet procedura e kalimit, problem ky që ka ndodhur edhe disa herë tjera. /KlanMacedonia/