Duke folur mbi raportet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, Grubi tha se kanë raporte të shkëlqyera.

Me Albin Kurtin kam raporte të shkëlqyera por kontakte jo shumë të shpeshta. Por z.Kurti dhe Kosova e dinë që e kanë një avokat shumë të fuqishëm si z.Ali Ahmeti. Në BE kemi ngritur zërin pro Kosovës për liberalizim të vizave, po përcjellim edhe situatën aktuale dhe synoj të arrihet një marrëveshje finale për njohje reciproke Kosovë-Sërbi, tha Grubi.

https://fb.watch/jgAQ3JcvUF/