Wednesday, March 29, 2023

Ibraimi: “Fronti për Europë”, bllokon shtrirjen ruse në Maqedoninë e Veriut

“Fronti për Europë” nëse shfrytëzohet mirë nga...

Ekspozitë e vizatimeve fëmijërore nga karvani “Kuvendi për qytetarët”

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së...

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar, nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 18 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mestarë, do të fryjë dhe erë nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.