Thursday, March 30, 2023

Keqpërdorën seksualisht të miturën – dhjetë persona privohen nga liria

Hetimet për keqpërdorim seksual dhe përgatitje të...

Kryeprokurori Joveski s’jep detaje për mbikëqyrjen e Korridoreve 8 dhe 10-D

Kryeprokurori Lubomir Joveski nuk jep detaje lidhur...

Sulmohet fizikisht një i mitur nga Sellca.

Dyzet e dy vjeçari A.S. nga Sellca...

Nevojitet thellimi i bashkëpunimit ekonomik në mes RMV-së dhe EBA-s

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot realizoi takim me kryetarin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan me të cilin u biseduan për bashkëpunimin ekonomik në mes dy vendeve.

“Në takimin me Presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, shpreha gatishmërinë për të promovuar bashkëpunimin ekonomik dhe tregtinë dhe inkurajova nismat për marrëveshje dhe marrëveshje dypalëshe në disa fusha.

Pres që marrëdhëniet e mira dypalëshe të vazhdojnë të zhvillohen në kuadër të dialogut politik, bashkëpunimit shumëpalësh dhe bashkëpunimit konkret në disa fusha me interes të përbashkët”, shkrua Pendarovski në profilin e tij në Facebook.