Monday, May 29, 2023

Deri të premten mot stabil, për fundjavë reshje të kohëpaskohshme të shiut

Deri të premten do të përqendrohet moti stabil, ndërsa gjatë fundjavës do të ketë kushte për reshje të shkurta lokale të shiut. Tempratura minimale edhe nesër në mëngjes në disa vende do të zbresë nën zero, ndërsa në ditët në vijim temperaturat do të rriten.

Të hënën pritet valë e re e lagësht me reshje më të rrëmbyeshme dhe ulje të temperaturave, kumtoi DPHM.