Pas 90+ ditësh bashkëjetimi, dy banorët më të komentuar të këtij edicioni të “Big Brother Vip Albania” kanë vendosur të ndërpresin komunikimin. Bëhet fjalë për Luizin dhe Oltën.

Këngëtari ka vendosur të mos ketë asnjë komunikim me aktoren brenda shtëpisë. Përvec një rasti unik: kur të jenë në nominim kokë më kokë.

Olta është shprehur e indinjuar nga sjellja e tij karshi saj, duke e quajtur “kafshë” dhe njeri të keq.

Ajo ka thënë se Luizi nuk ka logjikë njerëzore, bën thjesht strategji. Olta shtoi se të gjithë banorët e kanë frikë, por ajo jo. Ajo shprehu se është Luizi që ka frikë nga pyetjet që ajo i bën dhe zgjedh të shmanget e mos t’i flasi.