Monday, December 11, 2023

Moti me diell dhe vranësira të vogla, temperatura deri në 18 gradë

Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, kryesisht nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 18 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë.