Hazard drejt transferimit në Serie A?

Eden Hazard duket se po kalon sezonin e tij të fundit te Real Madridi.

Pavarësisht se belgu ka shprehur dëshirën e tij për të qëndruar edhe sezonin e ardhshëm, fakti që ai nuk është pjesë e planeve të klubit mund ta shtyj drejt largimit në verën e këtij viti, transmeton Gazeta Express.

Serie A shihet si destinacioni i radhës për Hazardin, pasi për të kanë shprehur interesim dy klube të mëdha italiane.

“Calciomercato” ka raportuar se 32-vjeçari është mes Juventusit dhe Milanit.