Monday, May 29, 2023

Kovaçevski uron Erdoganin: Besoj se do të punojmë për sigurinë në botë

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka uruar presidentin e...

Ndihen lëkundje tërmeti në afërsi të Pukës, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në afërsi të...

Rusia vendos një senator amerikan në listën e të kërkuarve

Ministria e Brendshme e Rusisë e ka...

Aksion policor në Shkup, të arrestuar shpërdarësit e drogës

Një aksion i madh policor është zhvilluar në Shkup, në të cilin deri më tani janë arrestuar 15 persona.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme bastisjet kryhen në njëzet lokacione dhe të arrestuarit njihen si shpërndarës droge dhe vjedhës.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme informuan se më shumë detaje rreth këtij aksioni do të ketë nesër.