Sunday, June 4, 2023

Ky është parashikimi i motit për sot.

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë. Do të ketë reshje shiu, ndërsa në viset më të larta reshje të dëborës. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 1 deri në 10 gradë.Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe i ftohtë, ndërsa pasdite me kushte për reshje të shiut. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrij 7 gradë Celsiusë.