Wednesday, September 27, 2023

Frank Lampard mund të marrë drejtimin e Chelseat deri në fund të sezonit


Lampard pritet të marrë drejtimin e Chelseat deri në fund të sezonit.

Frank Lampard do të marrë drejtimin e Chelseat si trajner i përkohshëm deri në fund të sezonit.

Lampard ishte i pranishëm në Stamford Bridge të martën mbrëma për të parë barazimin 0-0 të Blues me Liverpool-in në ndeshjen e parë të epokës pas Graham Potter.

Pasi ish- trajneri i Brighton u shkarkua të dielën, ish-asistenti i tij Bruno Saltor mori përgjegjësinë për detyrat e ekipit të parë për mbrëmjen – dhe duket se do të qëndrojë në post derisa të gjendet një zëvendësues i përhershëm.

Në vend të kësaj, Chelsea i është drejtuar Lampardit, i cili u shkarkua si trajner i Evertonit në fillim të këtij viti.