Sunday, December 3, 2023

Rikthimi i Messit në Barcelonë? Flet Alemany


Drejtori sportiv i Barcelonës flet për rikthimin e Messit.

Drejtori sportiv i Barcelonës, Mateu Alemany, është i shqetësuar për planet e tyre për të ri-nënshkruar me yllin e Paris Saint-Germain, Lionel Messi.

Alemany javën e kaluar zbuloi se dy palët kanë qenë në kontakt pasi marrëveshja e Messit me PSG përfundon në fund të muajit qershor.

“Ne bëjmë gjënë tonë, Leo bën gjënë e tij; dhe ju kurrë nuk e dini çfarë ndodh në të ardhmen”, ka thënë fillimisht Alemany për Movistar+ .

Shtohen zërat për rikthimin e Messit te Barcelona, nënkryetari i klubit konfirmon kontaktet
Lexo po ashtu
Shtohen zërat për rikthimin e Messit te Barcelona, nënkryetari i klubit konfirmon kontaktet
“Për këtë temë nuk kam asgjë për të thënë”, shtoi ai kur u pyet rreth rikthimit.

“Messi është legjendë e gjallë e Barcelonës. Ai është më i miri në historinë e futbollit. Vlerësimi me të cilin mbahet në këtë klub është i padiskutueshëm”.

“Ai është në PSG duke luftuar për tituj dhe ne po luftojmë për titujt tanë. Në të ardhmen do të shikoni se çfarë ndodh”.