FC Barcelona do të përballet me Gironan në kuadër të javës së 28-të në La Liga.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin Camp Nou.

Për këtë ndeshje, katalunasit nuk do të mund të llogarisin në Andreas Christensen, Ousmane Dembele dhe Frenkie de Jong që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Girona do të jetë pa Roca, Reinier, Kebe, Herrera dhe Callens, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet zyrtare

Barcelona: Ter Stegen, Araujo, Busquets, Lewandowski, Fati, Roberto, Raphinha, Kounde, Eric, Balde, Gavi.

Girona: Gazzaniga, Arnau, David Lopez, Tsygankov, Castellanos, Toni Villa, Javi Hernandes, Oriol Romeu, Santi Bueno, Ivan Martin, Borja Garcia.