Sërish tërmet në Turqi.

Një tërmet me magnitudë 4 ballë ka ndodhur pak më parë në Turqi, sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar.

Thellësia fokale ndodhet në dhjetë kilometra. Nuk ka raportime për dëme apo të lënduar.

Epiqendra e tërmetit ishte Hekimhan, një qytet dhe qark në provincën Malatya të Turqisë.