Saturday, September 30, 2023

Tërmeti godet sërish Turqinë


Turqia goditet nga një tërmet

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter goditi Turqinë lindore.

Mediat turke raportojnë se tërmeti ka ndodhur rreth orës 13:30 me orën lokale dhe se epiqendra ishte afër qytetit Agri.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 1.8 kilometrash.

Shërbimi Sizmik Armen raporton se tërmeti ka ndodhur në afërsi të kufirit turko-iranian, 7 kilometra në verilindje të qytetit të Maku, raporton Radio Public Armenia.

Të njëjtën gjë e ka bërë të ditur edhe EMSC.