Sunday, December 3, 2023

Vedat Muriqi përfshihet në ekipin e javës në La Liga


Muriqi përfshihet në ekipin e javës në La Liga.

Vedat Muriqit i është shpërblyer paraqitje e shkëlqyeshme që e bëri në fundjavën që shkoi.

Sulmuesi kosovar i realizoi dy gola kundër Real Valladolidit për t’ia siguruar një pikë Mallorcas në barazimin 3:3, shkruan Gazeta Express.

Dhe, kjo ka bërë që e përditshmja spanjolle “Marca” ta përfshijë “Piratin” në formacionin e javës së 28-të, ndërsa përkrah tij në sulm gjenden edhe Abde dhe Chikwueze.