KQZ sot mblidhet për përgatitjen e zgjedhjeve në komunat veriore.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot do të mbajë mbledhjen që ishte paraparë të mbahej të martën.

Këtë e bëri të ditur zëdhënësi i KQZ-ës, Valmir Elezi, transmeton Klankosova.tv.

Sipas tij, në rend dite ishin një varg pikash që kishin të bënin me organizimin e zgjedhjeve në veri dhe se anëtarët kanë konstatuar se u duheshin më shumë informacione në lidhje me çështjet që do të diskutoheshin.