Monday, December 11, 2023

Zhvillohen sot dy super ndeshje çerekfinale të Ligës së Kampionëve


Sot zhvillohen dy super ndeshje çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Sot (e mërkurë) janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshje në kuadër të ndeshjeve të para të Ligës së Kampionëve, në fazën çerekfinale.

Pas ndeshjeve të së martës, ku Interi fitoi 2-0 në udhëtim te Benfica dhe Manchester City triumfoi 3-0 ndaj Bayern Munich, tani radha është të dy çiftet tjera.

Në ndeshjen e parë, Milani e pret Napolin në një përballje krejtësisht italiane, e cila pritet të zhvillohet në stadiumin “San Siro”.

Në anën tjetër, përballja tjetër është ajo në mes të Real Madridit dhe Chelseat, e cila do të zhvillohet në “Santiago Bernabeu”.