Erling Haaland është shfaqur duke zbuluar sekretin e mënyrave të tij të çmendura të golave për Manchester Cityn, pasi ka shpërndarë një postim gazmor në rrjetet sociale.

22-vjeçari po shijon një sezon jashtëzakonisht të frytshëm këtë sezon, duke shënuar 45 gola në të gjitha garat.

Ai shënoi dy gola mahnitës në ndeshjen e tij të fundit në Ligën Premier dhe shënoi një gol tjetër në fitoren e rehatshme të skuadrës së tij ndaj Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve.

Haaland është golashënuesi më i mirë në të dyja garat, me 30 gola në ligën më të mirë të Anglisë dhe 11 gola të tjerë në Ligën e Kampionëve.

Por, cila është arsyeja e formës së tij?

Duket se është qumështi, pasi vet fenomeni norvegjez ngarkoi një seri fotografish të tij duke mbajtur atë që duket të jetë një shishe qumësht

“Unë dhe ilaçi im magjik”, shkruante në postimin e Haalandit.

Ndryshe, Haaland mbetet në rrugën për të thyer rekordin e Ligës Premier për numrin e golave të shënuar në një sezon të vetëm.

Ai aktualisht ka 30 gola në ligë dhe është vetëm katër gola larg nga barazimi i Andy Cole dhe Alan Shearer, të cilët shënuan nga 34 gola në sezonet 93/94 dhe 94/95 respektivisht.