Në pesë ndeshje, katër humbje – Interin e mposht edhe Monza.

Interi ka pësuar humbje nga Monza në shtëpi me rezultat minimal 0-1.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat të barabartë, ndonëse dominimin e kishin vendasit.

Ndërsa, në minutën e 78-të ishte Caldirola ai që shënoi për 0-1.

Në pesë xhirot e fundit, Interi i ka katër humbje dhe vetëm një barazim, teksa pozicionohet në vendin e pestë me 51 pikë.

Ndërsa, Monza gjendet në vendin e 12-të me 38 pikë.