Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Real Madridi startojnë me më të mirët në dispozicion.

Chelsea është nikoqir i Real Madridit për ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë në Santiago Bernabeu përfundoi 2-0 në të mirë të Los Blancos, ndërsa sonte nga ora 21:00 në Stamford Bridge, pritet të mësohet se kush kalon në gjysmëfinale.

Chelsea për këtë takim do të jetë pa Ben Chilwell që ka karton të kuq nga takimi i parë, ndërsa Kalidou Koulibaly është i lënduar.

Në anën tjetër, Los Blancos janë vetëm pa Ferland Mendyn, që po ashtu është i lënduar.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, Enzo, Silva, Kante, Kovacic, Chalobah, Gallagher, James, Havertz, Cucurella, Fofana.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Modric, Camavinga, Valverde, Vinicius Junior Rodrygo. /