Formacionet zyrtare, Inter – Benfica: Italianët komod pas fitores së parë, porugezët kërkojnë befasi.

Interit pret Benfican në kuadër të ndeshjes kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Zikaltërit fituan si mysafir ndaj portugezëve me rezultat 2-0 dhe duken afër gjysmëfinales.

Në anën tjetër portugezët që bën rrugë të mirë deri në këtë fazë, do të kërkojnë të befasojnë në “Guisseppe Meazza”.

Simone Inzaghi për këtë ndeshje ka vendosur të luajë në sulm me emra si Lautaro Martinez dhe Edin Dzeko.

Në anën tjetër Benfica do të kundërpërgjigjet me emra si Joao Mario, Rafa Silva dhe Goncalo Ramos.

Inter: Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro Martinez, Dzeko

Benfica: Vlachodimos; Gilberto, Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo; Chiquinho, Florentino; Joao Mario, Rafa Silva, Aursnes; Goncalo Ramos.