Monday, December 11, 2023

Real Madrid fiton pa vështirësi ndaj Celta Vigos


Real Madridi me fitore komode ndaj Celta Vigos.

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Celta Vigos me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 30-të të La Ligas.

Pjesa e parë ishte e qetë deri në momentet e fundit, kur erdhi edhe goli i parë.

Zhvillohej minuta e 42-të, kur Vinicius Junior asistoi te Marco Asensio që shënoi për 1-0.

Spanjolli kësaj radhe asistoi te Eder Militao që shënoi për 2-0 me kokë.

Deri në fund nuk kishte më gola të tjerë dhe mbretërit morën fitoren e 20-të.

Me këtë fitore Real Madridi ka 65 pikë, tetë pikë më pak se Barcelona.