Sunday, June 4, 2023

Juventus – Napoli, formacionet zyrtare


Juventus – Napoli, formacionet zyrtare për derbin e javës në Serie A.

Juventusi dhe Napoli do të zhvillojnë sonte derbin e javës së 31-të në Serie A.

Pasi iu rikthyen 15 pikët, “Zonja e Vjetër” u ngjit në pozitën e tretë dhe me fitore eventuale sonte, do të kalonte edhe në pozitën e dytë.

Juventusi ka 59 pikë, vetëm dy më pak se Lazion që pozicionohet një vend më lartë në tabelë.

Në anën tjetër, napolitanët janë liderë me 75 pikë dhe sonte mund të bëjnë një tjetër hap të madh drejt titullit të kampionit.

Ndeshja do të zhvillohet në “Allianz Stadiumin”, me fillim prej orës 20:45.

Formacionet zyrtare:

Juventus:

Napoli: