Sunday, June 4, 2023

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti me diell dhe vranësira mesatare. Në orët e pasdites vranësirat do të rriten dhe vende vende do të ketë paraqitje të shiut, bubullimave dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 16 deri në 22 gradë.Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Në orët e pasdites pritet mot jo-stabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullimave dhe erës së përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë.