Tottenham Hotspur ka shkarkuar edhe trajnerin e përkohshëm, Cristian Stellini, i cili e mori këtë detyrë pasi u shkarkua Antonio Conte.

Në letrën e presidentit Daniel Levy, e publikuar nga faqja zyrtare e klubit, thuhet se deri te ky vendimi erdhi pas humbjes së pësuar në fundjavë ndaj Newcastle Unitedit me rezultatin 6:1.

Përveç italianit Stellini, nga klubi është larguar edhe stafi i tij. Ai udhëhoqi skuadrën londineze nga 26 marsi, teksa ishte e paraparë që të qëndronte në pozitën e trajnerit deri në fund të sezonit.

Tottenhami në vazhdim do të drejtohet nga Ryan Mason.

Njoftimi i plotë:

“Performanca e së dielës kundër Newcastle ishte krejtësisht e papranueshme. Ishte shkatërruese për të parë. Ne mund të shohim shumë arsye pse ndodhi dhe ndërsa unë, Bordi, trajnerët dhe lojtarët duhet të marrin të gjithë përgjegjësinë kolektive, në fund të fundit përgjegjësia është e imja.

Cristian do të largohet nga roli i tij aktual së bashku me stafin e tij trajner. Cristian u fut në një pikë të vështirë të sezonit tonë dhe dua ta falënderoj për mënyrën profesionale në të cilën ai dhe stafi i tij stërvitor janë sjellë gjatë një kohe kaq sfiduese. I urojmë gjithë të mirat atij dhe stafit të tij.

Ryan Mason do të marrë detyrën e trajnerit me efekt të menjëhershëm. Ryan e njeh mirë klubin dhe lojtarët. Ne do të përditësojmë më tej për stafin e tij stërvitor në kohën e duhur.

Jam takuar me Komitetin e Lojtarëve sot – skuadra është e vendosur të bashkohet për të siguruar përfundimin më të fortë të mundshëm të sezonit. Të gjithë e kemi të qartë se duhet të ofrojmë shfaqje që fitojnë mbështetjen tuaj të mahnitshme.

COYS, Daniel”.