Monday, December 4, 2023

Një tërmet i fortë godet Greqinë


Tërmeti i fortë godet Greqinë, epiqendra dhe magnituda

Greqia nuk po gjen qetësi nga tërmetet.

Ky shtet është tronditur nga disa lëkundje të forta tërmeti pak minuta më parë.

Tërmeti ka qenë i magnitudës 5.5 me epiqendër në ishullin Dodecanes, ndërsa thellësia ka qenë 100 kilometra. /Abc news