Sunday, June 4, 2023

Ten Hag për blerjet gjatë verës: Për pozicionet kyçe dhe thellësinë e skuadrës


Trajneri i Manchester Unitedit Erik ten Hag, ka riafirmuar planet për të blerë në afatin kalimtar të verë.

Ten Hag u pyet për blerjen e një “sulmuesi elitar” për sezonin e ardhshëm, teksa nuk ngurroi të zbulojë planet e tij.

“Mendoj se kemi nevojë dhe duhet ta forcojmë ekipin. Kështu edhe në më shumë pozicione dhe, për shembull, për thellësinë e skuadrës, ka thënë fillimisht Ten Hag.

“Por, ne nuk mendojmë për këtë në këtë moment dhe ne nuk mendojmë për këtë”.

“Ka të bëjë vetëm me, deri më tani, mendoj se kemi pasur një sezon të mrekullueshëm, kështu që vazhdoni, vazhdoni të përmirësoheni, vazhdoni të përparoni”.

“Skuadra po bën kaq mirë dhe atëherë është kënaqësi të jesh pjesë në këtë ekip”.

“Pra, ne duhet ta vazhdojmë këtë proces. Ne kemi lojtarë të shkëlqyer, një ekip të mirë, një vit të shkëlqyer, por është një sukses vetëm nëse vazhdoni”, përfundoi trajneri i Unitedit.