Manchester United për fitore si mysafir i Tottenham, formacionet zyrtare.

Manchester United do të luajë ndaj Tottenham si mysafir në kuadër të xhiros së 33-të në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq momentalisht janë në pozitën e katërt me 59 pikë.

Në anën tjetër Tottenham pas largimit të Antonio Contes kanë rënë në pozitën e shtatë me 53 pikë.

Te vendasit nga minuta e parë luajnë Richarlison, Kane dhe Son.

Në anën tjetër te mysafirët paraqiten emra si Antony, Bruno Fernandes, Sancho dhe Rashford.

Tottenham: Forster; Romero, Dier, Lenglet; Pedro Porro, Hojbjerg, Skipp, Perisic; Richarlison, Kane, Son.

Man Utd: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Shaw, Dalot; Eriksen, Casemiro; Antony, Bruno Fernandes, Sancho; Rashford.