Saturday, September 30, 2023

Parashikimi i motit, rritje të temperaturave në mesditë


Rritje të temperaturave në mesditë.

Sot në vendin tonë do të mbajë moti i ngjashëm me të shtunës, mirëpo do të ketë rritje të temperaturave në vlerat e mesditës.

“Diell dhe vranësira të cilat nëpër vende të izoluara mund të sjellin riga të intensitetit të dobët, derisa në viset malore shi me intensitet mesatar”, njofton IHMK.