Saturday, September 30, 2023

Policia ndalon dy serbë, tentuan ta kalonin ilegalisht kufirin në Zubin Potok


Policia ndalon dy serbë në Zubin Potok, tentuan ta kalonin ilegalisht kufirin.

Policia ka ndaluar, të dielën rreth orës 19, dy shtetas serbë në Izvore të Zubin Potokut, pasi tentuan ta kalonin ilegalisht kufirin.

“Polica ka ndaluar automjetin citroen me drejtues mashkull K-Serb dhe pasagjeren femër K-serbe, të cilët dyshohet se kanë kaluar ilegalisht kufirin e Serbisë – Republika Kosovës.

Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.